Toast@Capgemini – niemieckojęzyczny klub we Wrocławiu

Toast@Capgemini – niemieckojęzyczny klub we Wrocławiu

Uczysz się języka niemieckiego, zaczynasz go lubić a może nawet kochać. Język ten staje się Twoim hobby i czujesz, że chciałbyś mieć z nim coraz więcej kontaktu. Szukasz osób o podobnych zainteresowaniach i przez przypadek trafiasz na facebookowe wydarzenie – spotkanie klubu Toastmasters. Myślisz sobie: no świetnie, tylko szkoda, że mówią tam po angielsku.
Już przybiegam z pomocą i mówię Ci: Toastmasters gibt es auch in Deutsch!

Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu to wygrałeś. Jesteś zwycięzcą na drodze swoich poszukiwań. Mamy to. Pierwszy wrocławski niemieckojęzyczny klub Toast@Capgemini. Kiedy do nas wpadniesz?

Ale zacznijmy od początku. O organizacji Toastmasters pisałam tutaj. Ideą spotkań jest wspólne rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i liderskich w serdecznej i wspierającej atmosferze uczestników o podobnych zainteresowaniach. Nauka odbywa się poprzez aktywny udział w meetingach. Co to właściwie znaczy?

Toast@Capgemini tak to wygląda

Wrocławski, niemieckojęzyczny klub spotyka się w środy co dwa tygodnie. Link do strony na Facebooku znajdziesz tutaj. Na spotkaniach trenujemy wypowiedzi w języku niemieckim. Uczymy się jak przygotować krótkie, kilkuminutowe przemówienia i jak wygłosić je przed publicznością. Pracujemy nad autoprezentacją. Uczymy się jak operować swoim głosem i mową ciała. Z każdym kolejnym spotkaniem nabywamy nowych umiejętności. Wspaniałym skutkiem ubocznym naszych spotkań jest wzrastająca wiara w siebie i w swoje możliwości.

Toast@Capgemini jest klubem należącym do światowej organizacji Toastmasters International. Pracujemy jak wszyscy pozostali członkowie organizacji na programie edukacyjnym Pathways. Osoby, które ukończyły pierwszy projekt edukacyjny mają możliwość udzielania informacji zwrotnej innym uczestnikom spotkań. To właśnie ten pozytywny, motywujący feedback sprawia, że ciągle się rozwijamy i chcemy być coraz lepszą wersją siebie.

U nas dostaniesz wskazówki, jak przygotować i zbudować prezentację lub mowę, tak aby słuchacze nie mogli oderwać od Ciebie wzroku i darzyli Cię większym zainteresowaniem. Będziesz miał możliwość trenowania spontanicznych, nieprzygotowanych przemówień, dzięki czemu pozbędziesz się tremy przed mówieniem.

Jeżeli chcesz udoskonalić swój niemiecki, potrenować wystąpienia i przemówienia przed publicznością, poznać nowych ludzi zorientowanych na rozwój i dobrą atmosferę to jesteś u nas na właściwym miejscu. Jeżeli podczas przemówień publicznych nagle tracisz wątek, milkniesz i nie wiesz co mówić dalej – przyjdź, a nauczymy Cię jak sobie z tym poradzić. Jeżeli marzy Ci się kariera managera, kierownika, lidera jesteś u nas w odpowiednim miejscu. Wspólnie uczymy się jak zarządzać sobą i ludźmi. Nie odkładaj na później, nie daj się prokrastynacji, przeczytaj jak pokonać prokrastynację w życiu zawodowym.

Zapraszamy Cię bardzo serdecznie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i do niczego Cię nie zobowiązuje. Już dzisiaj mogę Cię jednak zapewnić, że będziesz chciał  bywać u nas więcej i częściej. Do zobaczenia wkrótce.

Na wszystkie dodatkowe pytania odnośnie Toastmasters i klubu Toast@Capgemini odpowiemy w komentarzach lub w wiadomości, którą wyślesz do grupy Facebookowej.