Niemieckie czekolady – tradycja i wyjątkowy smak

Niemieckie czekolady – tradycja i wyjątkowy smak

Czekolady niemieckich producentów od lat w Polsce cieszą się ogromną popularnością, a także uznaniem. Polscy konsumenci cenią sobie przede wszystkim wyjątkowy smak wspomnianych czekolad, a także ich relatywnie niską cenę. Wiele marek niemieckich czekolad, znanych wcześniej jedynie z zagranicznych zakupów, pojawiło się u nas wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Warto mieć jednak świadomość, że niektórzy producenci niemieckich czekolad jak do tej pory nie dotarli jeszcze na nasz rynek. Warto zatem zastanowić się, które czekolady pochodzące z Niemiec spotkamy na półkach polskich sklepów, a które wciąż jeszcze możemy kupić tylko za zachodnią granicą.

Niemieckie czekolady w Polsce

Na polskim rynku od wielu lat funkcjonuje choćby Milka, która jest jedną z najbardziej znanych czekoladowych marek w całej Europie. Czekolady te wyróżnia wyjątkowo delikatny, mleczny smak. Uznaniem klientów cieszą się ,/in/ czekolady z nadzieniem. Milka produkuje nie tylko czekolady, ale także ciastka, batony, praliny oraz bombonierki. Warto wspomnieć również o marce Moser Roth. Firma ta produkuje przepyszne mleczne czekolady z nadzieniem pralinowym oraz z orzechów laskowych. W ofercie tej marki znajdują się także białe czekolady z musem czekoladowym. W każdym opakowaniu umieszczono osobno 5 odpowiednio zapakowanych czekoladek. Producent zadbał o szczelne zapakowanie wszystkich produktów, dzięki czemu wspaniały aromat niemieckich czekolad zachowuje się na długo po jej otwarciu. W polskich sklepach oraz supermarketach można także kupić czekolady Baron Excellent, m.in. o smaku mlecznym, orzechowym, wiśniowym, malinowym itp. Prawdziwi smakosze niemieckiej czekolady z całą pewnością docenią również obecne już od kilku lat na naszym rynku czekolady marki Schogetten. Są to wyśmienite, pełnomleczne produkty dostępne w kilku podstawowych smakach (pralinowe z nadzieniem nugatowym, orzechowe, alpejskie mleczko, tiramisu, karmelowe. W sprzedaży dostępna jest także biała czekolada z wiórkami kakao. Wśród niemieckich producentów wyśmienitych czekolad warto wymienić także markę Hachez z Bremy oraz Niederegger z Lubeki, które zyskują coraz większą popularność w naszym kraju.

Niemieckie marki nieznane w Polsce

W polskich sklepach wciąż niedostępne są bardzo popularne u naszych zachodnich sąsiadów czekolady marki Sarotti. Są to czekolady, które zawierają dużą ilość kakao, na niemieckich rynkach można spotkać różne ich odmiany smakowe (czekolada deserowa, orzechowa, mleczna, z dodatkiem różnych owoców). Prawdiwą uztę dla podniebienia stanowi zwłaszcza czekolada Saroti Karamel-Birne, łącząca walory smakowe gruszki oraz karmelu. Warto wspomnieć także o czekoladach Alpia Joghurt, stanowiących połączenie miodu oraz jogurtu. Na bogactwo smaku oraz wykwintność czekolad wskazują z kolei miłośnicy czekolady Chateau, co do której ceni się także odpowiednie, pomagające w zachowaniu świeżości produktu, opakowania. Oryginalne doznania smakowe konsumentom zapewniają także czekoladki Ritter Sport. To, co niewątpliwie wyróżnia je spośród innych typu produktów, to kwadratowy kształt opakowania. Na niemieckim rynku dostępne są również czekolady z nietypowym cytrynowym nadzieniem. Takie czekolady produkuje firma Bohme. Mają one wierne grono fanów w całych Niemczech, pomimo dość niespotykanego smaku.

Warto kupić

Oczywiście, na niemieckim rynku funkcjonuje jeszcze wiele innych producentów czekolad, które mają swoją ugruntowaną pozycję w tym kraju. Niemcy w całej Europie słyną z bardzo smacznych czekolad, dlatego też – będąc tam, choćby przejazdem – warto udać się do pobliskich sklepów i zaopatrzyć się w miejscowe czekolady, najlepiej kilku uznanych marek.