Gdzie kupić niemieckie książki w oryginale

Gdzie kupić niemieckie książki w oryginale

Jedną z metod uczenia się języka niemieckiego jest czytanie książek w oryginale. Niemieckie książki dostępne na polskim rynku głównie w księgarniach internetowych oraz kilku księgarniach stacjonarnych odstraszają swoją ceną wielu potencjalnych nabywców. Gdzie kupić więc literaturę obcojęzyczną, tanie książki w oryginale?

Osoby, które mają okazję odwiedzać Niemcy nie będą mieli żadnego problemu z zakupem literatury. Niemieckie książki dostępne są wszędzie. W kioskach, na stacjach benzynowych, w marketach i oczywiście w księgarniach. W dwóch ostatnich można sobie nieźle poszaleć. Wybór literatury w rozsądnych cenach jest całkiem spory. Niemieckie książki – nowości, bestsellery kosztują między 14€ a 19€. Dla mnie były to zawsze horrendalnie wysokie ceny, biorąc pod uwagę, że kupowałam zawsze kilka egzemplarzy na raz. Tak zwane Sonderangebote, Mangelexemplare – czyli okazje, promocje można kupić już od 2€. Książki oznaczone nadrukiem Mangelexemplar mają uszczerbki fabryczne, które nie wpływają na treść tekstu. Możecie więc spokojnie zaopatrywać się w tego rodzaju okazje, bez obawy, że zabraknie wam kilku stron w środku powieści.

Flohmarkt 

Niemieckie książki w niskiej cenie? Tanie książki w oryginale? – na pchlim targu ich nie zabraknie. W każdym większym czy mniejszym niemieckim mieście spotkacie się z wydarzeniem typu Flohmarkt. To właśnie tutaj możecie zaopatrzyć się w literaturę obcojęzyczną w naprawdę niskich cenach. Książki w miękkich oprawach kosztują przeważnie 0,50€ w twardych od 1€. Podobne okazje spotkałam również na polskich pchlich targach i giełdach. Wielu sprzedawców książek posiada w swoich zbiorach książki obcojęzyczne, warto pytać i targować się.

niemieckie książki

Biblioteki

Wypożyczanie obcojęzycznych książek z biblioteki to najbardziej ekonomiczny i praktyczny sposób dla osób, które chcą spróbować swojej przygody z czytaniem w oryginale. Osoby z mniejszych miejscowości mogą wypożyczać książki drogą listową. Można więc śmiało stwierdzić, że książki niemieckie dostępne są w każdym zakątku Polski.

Kupię, sprzedam, wymienię

Portale internetowe typu allegro, amazon i ebay to niewyczerpalne źródła dostępu do książek obcojęzycznych. Na amazonie możecie kupić zarówno nowe jak i używane książki niemieckie, od wyboru do koloru. Największym wydatkiem będą w przypadku zagranicznych portali wysyłkowych koszty wysyłki do Polski. W podobny sposób zaopatrzyć się można w książki niemieckie odwiedzając różne facebookowe grupy typu kupię, sprzedam, wymienię. Ponieważ sama dysponuję dość sporą biblioteczką z literaturą obcą postanowiłam utworzyć taką grupę, która koncentrować się będzie na wymianie i sprzedaży książek w języku niemieckim i angielskim. Zapraszam Was serdecznie do udziału w tym przedsięwzięciu. Na początek rozdam trochę książek. Także kto pierwszy ten lepszy. Grupę znajdziecie TUTAJ.

Jeżeli macie swoje źródła dostępu do literatury obcojęzycznej, o których nie wspomniałam podzielcie się nimi w komentarzach. Dzięki!