Praca sezonowa w Niemczech

Praca sezonowa w Niemczech

Praca sezonowa w Niemczech to nie tylko szansa na dodatkowy zarobek podczas wakacji, ale i możliwość szlifowania języka. Jeżeli chcecie połączyć przyjemne z pożytecznym, będziecie musieli przejąć inicjatywę i przede wszystkim poszukać odpowiedniego miejsca pracy oraz zatroszczyć się o kontakt z autentycznym językiem niemieckim. 

Jeżeli podjęliście już decyzję o wyjeździe do Niemiec do pracy sezonowej przy zbiorach w rolnictwie, bądź w gastronomii, chętnie pomożemy Wam w pierwszym etapie poszukiwań.

Polecamy portal  www.saisonarbeit-in-deutschland.de, dostępny również w polskiej wersji językowej, na którym znajdziecie dane i informacje o niemieckich gospodarstwach rolnych i leśnych, poszukujących pracowników sezonowych.

praca sezonowa w Niemczech

Większość gospodarstw udostępnia swój numer telefonu, każde podane ma również adres e-mail, na który należy wysłać zapytanie lub bezpośrednie zgłoszenie do pracy.

Jak napisać podanie o pracę sezonową?

Żeby ułatwić Wam poszukiwanie pracy sezonowej, sformułowaliśmy dla Was przykładowe podanie- wzór, który możecie użyć, ubiegając się drogą mailową o zatrudnienie sezonowe.

Temat wiadomości: Bewerbung als Saisonmitarbeiter

Sehr geehrte Damen und Herren,
Szanowni Państwo,

ich habe Ihre Anzeige im Internet auf Saisonarbeit in Deutschland.de gefunden und bin möchte mich bei Ihnen als Saisonmitarbeiter bewerben.

znalazłem Państwa ogłoszenie w internecie na stronie Saisonarbeit i chciałbym zgłosić się u Państwa do pracy jako pracownik sezonowy.

Ich wohne in Polen und bin derzeit arbeitslos/mit der Schule fertig

Mieszkam w Polsce i jestem bezrobotny/skończyłem szkołę

Ich bin zuverlässig und hilfsbereit. Zu meinen Stärken zählen Einsatzbereitschaft, Freundlichkeit und Belastbarkeit. Ich bin ab sofort verfügbar

Jestem godny zaufania i pomocny. Do moich mocnych stron należą gotowość do pracy, uprzejmość i wytrzymałość. Jestem dostępny od zaraz.

Sie können mich unter der Telefonnummer +48 6xx erreichen.

Jestem osiągalny pod numerem telefonu

Ich freue mich auf Ihre Antwort

Cieszę się na Państwa odpowiedź

Mit freundlichen Grüßen

Z pozdrowieniami

Różne warianty podania

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja każdego z ubiegających się o pracę jest inna. Jedni z Was nie mają pracy w ogóle, bądź chcą ją zmienić, drudzy mają długie wakacje i chcą sobie podczas nich dorobić, jeszcze inni mają po prostu ochotę spotkać się z przygodą, jaką jest praca za granicą.

Jeżeli potrzebujecie jakiegoś konkretnego sformułowania, zadajcie pytanie w komentarzach, a na pewno na nie odpowiemy.

Pamiętajcie o  zaktualizowaniu antyspamowego codu Captcha zanim wyślecie komentarz:

captcha