Eurowizja 2016 Jamie-Lee reprezentuje Niemcy

Eurowizja 2016 Jamie-Lee reprezentuje Niemcy

Maj 2016 to miesiąc pod znakiem Eurowizji. Dzięki wygranej w 2015 roku szwedzkiego piosenkarza Månsa Zelmerlöwa 61. konkurs piosenki odbędzie się w Szwecji, na Globe Arenie w Sztokholmie. Eurowizja 2016  będzie odbywać się według nowego systemu głosowania. Najwyższy 12. punktowy wynik głosowania jurorów zostanie ogłoszony przez lokalnego reprezentanta kraju. W drugim etapie zostaną ogłoszone wyniki głosowania widzów. Punkty zostaną zsumowane i przedstawione, po ogłoszeniu wyników jury, zaczynając od państwa, które otrzymało najmniej głosów, na zwycięzcy kończąc.

Eurowizja 2016 bez Xaviera 

Początkowo reprezentantem Niemiec został ogłoszony muzyk Xavier Naidoo. Wybór ten nie był wynikiem głosowania, a jedynie kwestią wewnętrznych ustaleń telewizji ARD. Decyzja niemieckiej stacji o wytypowaniu Naidoo na przedstawiciela kraju na Eurowizji spotkała się z burzą protestów ze strony mieszkańców Niemiec i  fanów Eurowizji z innych krajów. Xavier Naidoo budzi w Niemczech sporo kontrowersji. W jego tekstach doszukano się poglądów propagujących homofobię i antysemityzm. Muzyk ostatecznie został wycofany z udziału w konkursie.

Jamie-Lee Kriewitz zwyciężczyni The Voice of Germany 2015

Urodzona 18 marca 1998 roku, młodziutka piosenkarka – Jamie-Lee jedyna niepełnoletnia zwyciężczyni konkursu w całej historii The Voice of Germany. Wykonanie własnego utworu pod tytułem Ghost zapewniło Jamie Lee 38% głowsów publiczności i tym samym pierwsze miejsce w piątej edycji The Voice of Germany.

20160225_Köln_ESC_Unser_Lied_fuer_Stockholm_Jamie-Lee_Kriewitz_Winner_0057

© Markus Felix | PushingPixels

Ghost – anglojęzyczny utwór, reprezentant Niemiec na Eurowizji

25 lutego 2016 podczas niemieckich preselekcji do Eurowizji Unser Lied für Stockholm Jamie zwyciężyła ze swoim utworem Ghost, zdobywając 44,48% głosów. Jamie pokonała Alexa Diehl („Nur ein Lied”) und Avantasia ( „Mystery Of A Blood Red Rose”).

Charakterystyczny ubiór piosenkarki inspirowany jest japońską Mangą i Anime. Piosenkarka interesuje się muzycznie i kulturowo nurtem K-Pop i Koreą Południową. W przyszłości planuje studia koreanistyki, pod warunkiem, że nie powiedzie się jej kariera muzyczna. Jamie jest od paru lat weganką

 

Dla fanów piosenkarki adres pod którym można uzyskać autograf Jamie

BAM BAM MUSIC GMBH
Jamie-Lee Kriewitz
Alte Schönhauser Straße 44
10119 Berlin