Revolut – koniec z wizytami w kantorze i płaceniem za przewalutowanie

Revolut – koniec z wizytami w kantorze i płaceniem za przewalutowanie

Znacie to, kiedy wyjeżdżacie za granicę i zastanawiacie się ile Euro lub innej waluty zabrać ze sobą? Później sprawdzacie ceny walut i szukacie kantoru, który oferuje najlepsze stawki kupna i sprzedaży, tak żeby stracić jak najmniej na przewalutowaniu? Wasze rozterki mogą przejść teraz do historii. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów przychodzi Revolut.

Revolut to rachunek bankowy, który można założyć w najbardziej popularnych, światowych walutach. Płacenie za zakupy na niemieckim ebayu, bądź na Amazonie jest zupełnie darmowe. Nie zapłacicie żadnej prowizji, żadnego przewalutowania, żadnej opłaty za przelew.

Korzystanie z usług Revolut jest bezpłatne. W ciągu kilku minut możemy otworzyć konto nie musząc udawać się do żadnej placówki. Konto założymy bezpośrednio za pomocą telefonu. Środki, które zostaną przelane na konto  będą zdeponowane w banku w Wielkiej Brytanii. Wypłaty w bankomacie są darmowe do kwoty 800 złotych lub jej równowartości w walucie obcej.

Nie znam innego konta, które oferuje takie warunki. A wy?

Jak zdobyć darmową kartę Revolut?

Pod tym linkiem możesz zamówić darmową kartę

na którą przelewamy środki, które normalnie wymienilibyśmy w kantorze. Przelewając na konto złotówki i będziemy chcieli zapłacić za zakupy w Amazon np. w Euro to wystarczy wymienić złotówki na Euro. Środki Euro trafią wtedy na subkonto obsługiwane własnie w tej walucie. Wymiana waluty odbywa się po najkorzystniejszym kursie na dany dzień – W DNI ROBOCZE. Jeżeli chcemy dokonać transakcji w weekend, zostanie doliczona nam prowizja w wysokości 0,5%. Revolu zabezpiecza się tym samym przed ryzykiem zmiany kursu.

Ryzyko? 

Firma Revolut nie jest instytucją bankową, więc nie chroni swoich użytkowników od utraty środków, jak ma to miejsce w przypadku każdego banku. Osobiście nie trzymam na tym koncie pieniędzy, jeżeli nie są mi one potrzebne za granicą, bądź nie mam zamiaru w najbliższym czasie dokonywać zakupów na niemieckim ebay , bądź w innych zagranicznych sklepach internetowych. Środki, które przelewam na konto zużywam właściwie niedługo po przelaniu. Gdybyście przelali za dużo pieniędzy na swojego revoluta, zawsze możecie je zwrócić  na swoje konto bankowe i to oczywiście za darmo.

Bardzo doceniam tę usługę i zastanawiam się jak długo będzie ona jeszcze za darmo…..olx, czy dawna tablica, kiedyś też była za free co po paru latach niestety się zmieniło. Lubię tę opcję, że mogę wymieniać pieniądze nie ruszając się z domu, bądź będąc już nawet za granicą. Mam wtedy pewność, że nie przepłacam za przewalutowanie, nie muszę się obawiać, że bank ściągnie mi jakąś prowizję.