Prezent dla nauczyciela języka niemieckiego

Prezent dla nauczyciela języka niemieckiego

Wasza nauczycielka lub nauczyciel języka niemieckiego to najprawdopodobniej germanista i pasjonat tego języka. Nie znam nikogo, kto poświęciłby 5 lat na studiowanie języka, którego nie lubi. No chyba, że chodzi o języki programowania ale to już inna bajka. Jaki prezent dla nauczyciela kupić, żeby primo nauczyciel był zadowolony, a secundo odpuścił kartkówkę, którą niespodziewanie właśnie ogłosił?

Czego taki germanista może sobie życzyć?

Wiadomo, że są gusta i guściki, o których się nie dyskutuje więc nie będę wchodziła w osobiste preferencje waszych belfrów. Postaram się przedstawić wam kilka uniwersalnych idei, które możecie wykorzystać przy okazji kolejnego dnia nauczyciela, mikołajek lub innej imprezy okolicznościowej związanej z obdarowywaniem waszych pupili. 😀 Tfu nauczycieli.

Germanista na studiach naczytał się wiele. O ileż on książek związanych z historią literatury języka niemieckiego musiał przeczytać, to nie macie pojęcia. Lubił czy nie lubił, czytać musiał, żeby zdać kolejny semestr i ostatecznie egzamin dyplomowy na zakończenie studiów. Chcąc nie chcąc książki to taki germanista przeważnie lubi, więc bon do księgarni będzie prezentem na pewno udanym. Jeżeli  znacie ulubionego autora lub rodzaj preferowanej literatury swojego belfra, to wizyta w księgarni internetowej  będzie najwygodniejszym rozwiązaniem.

 

Prezent dla nauczyciela – aktywny belfer 

Work life balance – slogan rodem z poradników psychologicznych może być ciekawą inspiracją na prezent. Skoro taki nauczyciel przesiedzi pół dnia w klasie, a drugą połowę w pokoju nauczycielskim, albo na dodatkowych korepetycjach dobrze by było, żeby w wolnej chwili zadbał o swoją kondycję psychiczną i fizyczną. Takim prezentem możecie wpłynąć na dobrostan waszego pana od niemca. Kupcie mu coś, co zachęci do aktywności fizycznej i ucieszy oko. Przy okazji będzie miał się czym pochwalić na następnej radzie pedagogicznej 😀 Na ceneo znajdziecie mnóstwo gadżetów sportowych do wyboru do koloru, które ucieszą zarówno damską jak i męską część kadry nauczycielskiej.

 

Dla podróżników 

Prezent, który przyda się wszystkim podróżującym to niewątpliwie walizka podręczna, czy kosmetyczka turystyczna. Uważam, że Wittchen ma dobrej jakości akcesoria turystyczne, jeżeli traficie na czas przecen to w granicach 150 złotych jesteście w stanie kupić piękną walizkę podręczną tej marki. Z Wittchena posiadam jeszcze parasolkę, która może być również dobrym prezentem dla waszego nauczyciela, tym bardziej, że to właśnie parasolki lubią się gubić najczęściej.

A co z niemieckim? 

Okej pisałam, że germaniści to pasjonaci i bardzo prawdopodobne, że ucieszą się z suwenirów z deutschlandii. W większych miastach w polsce organizowane są festiwale filmów niemieckojęzycznych i nad takim prezentem bym się zastanowiła. Polecam kupić bilety do kina na taki festiwal, oczywiście więcej niż jeden 🙂 Nie skazujcie belferka na kino w samotności.

Mega koszulki 

Na zakończenie polecam coś co sprawdza się prawie zawsze, o ile jakiejś głupoty nie nadrukujecie. Spersonalizowane KOSZULKI to prezent, który można dopasować do każdego. Poszukajcie ciekawych cytatów po niemiecku, aforyzmów lub sloganów, które można nosić z dumą na piersi lub na plecach. Jest to tani ale lubiany prezent, gdzie możecie wykazać się i waszym polotem i sympatią do nauczyciela i mam nadzieję, że również do języka niemieckiego 😀

Jeżeli potrzebujecie jakiś inspiracji, tekstów na nadruki na koszulki piszcie w komentarzach. Wspólnie wybierzemy coś pasującego.

Życzę wam owocnych zakupów i do następnego posta!

jeszcze jeden pomysł dla nauczyciela to kubek