Krótki opis wakacji po niemiecku

Letni krajobraz nad Bałtykiem z małym, przytulnym domkiem letniskowym przy brzegu, ludźmi opalającymi się na plaży i uprawiającymi windsurfing na morzu pod jasnoniebieskim niebem i ciepłym blaskiem zachodzącego słońca.

Zapraszamy do lektury opisu wakacji spędzonych nad malowniczym Bałtykiem. Poniżej znajdziecie szczegółowy opis doświadczeń z letniego wypoczynku - od relaksujących chwil w przytulnym domku letniskowym po ekscytujące przygody związane z windsurfingiem. Tekst został przygotowany zarówno w wersji niemieckiej, idealnej dla osób uczących się tego języka, jak i w tłumaczeniu na język polski. Dodatkowo wyodrębniliśmy kluczowe słówka, które pomogą w lepszym zrozumieniu i przyswojeniu nowego słownictwa. Czytając, możecie zanurzyć się w atmosferze wakacyjnych przygód i poszerzyć swoje kompetencje językowe.

Opis po niemiecku

Diesen Sommer habe ich meine Ferien an der Ostsee verbracht. Es war fantastisch! Wir haben in einem kleinen, gemütlichen Ferienhaus gewohnt und fast jeden Tag am Strand Sonne getankt. Das Wetter war meistens sonnig und warm, perfekt für Wassersport. Ich habe Windsurfen ausprobiert und es hat mir sehr gefallen. Abends haben wir oft am Strand gegrillt und den Sonnenuntergang beobachtet. Es war wirklich eine unvergessliche Zeit!

Tłumaczenie na język polski

Te wakacje spędziłem nad Bałtykiem. Było fantastycznie! Mieszkaliśmy w małym, przytulnym domku letniskowym i niemal każdego dnia łapaliśmy słońce na plaży. Pogoda była zazwyczaj słoneczna i ciepła, idealna do sportów wodnych. Wypróbowałem windsurfing i bardzo mi się to spodobało. Wieczorami często grillowaliśmy na plaży i podziwialiśmy zachód słońca. To były naprawdę niezapomniane chwile!

Wyodrębnione istotne słówka

- Ferien (wakacje)
- Ostsee (Bałtyk)
- Ferienhaus (domek letniskowy)
- Strand (plaża)
- sonnig (słoneczny)
- Wassersport (sporty wodne)
- Windsurfen (windsurfing)
- Sonnenuntergang (zachód słońca)
- unvergesslich (niezapomniany)